Uudised

Värvikeskuste Grupp vahetas nime

18.10.2018

Värvikeskuste Grupp hakkas kandma ärinime Karl Bilder OÜ ning tegutsema kaubamärgi all Karl Bilder. Ettevõtte juhi Olle Saare Saare selgitas,, et kuna juba pikka aega… Loe edasi »

Ehituses tõotab tulla ajaloo parim aasta

24.07.2018

2018. aasta tõotab tulla Eesti ehitusturul ajaloo edukaim, sedastab Äripäeva raadio saade “Arvude taga”. Kui hästi ehitajatel läheb ja kuidas on ehitushind muutunud, sellest räägivad… Loe edasi »

Ehitusvaldkonna ettevõtjatel tuleb hakata erialast pädevust tõendama

04.12.2017

Uue määruse kohaselt lähevad ehitusvaldkonna ettevõtjad järgmisest aastast järk-järgult üle kutsepõhisele pädevuse tõendamisele. Kui praegu on ettevõtja kvalifikatsiooni tõendamine lubatud ka erialast haridust ja töökogemust… Loe edasi »

Jõustus uus riigihangete seadus

05.09.2017

Tänasest hakkas kehtima uus riigihangete seadus, mille eesmärk on muuta riigihangete tegemist paindlikumaks. Rahandusministeerium teatas, et olulise muudatusena võimaldab seadus kontrollida kõrvaldamise aluste puudumist ja… Loe edasi »

Parima ehitusprojekti ja -inseneri auhinnad napsas Kvartali keskus

30.01.2017

Eile Tööandjate Majas toimunud pidulikul galaõhtul kuulutati välja Aasta ehitusprojekt 2016 ja Aasta ehitusinsener 2016. Mõlemad auhinnad läksid Kvartali keskusele Tartus. Tartus asuva Kvartali keskuse… Loe edasi »

Bekkeri sadama alale tuleb 15 uut hoonet

18.01.2017

Tallinna linnavalitsus algatab Bekkeri sadama detailplaneeringu, millega soovitakse määrata ehitusõigus maa-alale kokku kuni viieteistkümne sadamaga seotud tootmishoone ehitamiseks või ümberehitamiseks. Alale soovitakse planeerida kokku kuni… Loe edasi »

Riik kavatseb ehituses bürokraatiat vähendada

10.08.2016

Praegu kehtib Eestis ehituse valdkonnas 1219 erinõuet tulenevalt 67 eri seadusest. Riiklik nullbürokraatia koostööprojekt üritab seda arvu vähendada, kirjutab juuni erileht Ehitus. Kui nullbürokraatia projekti… Loe edasi »

Ehitusuudised toob Eestisse UK mõjukaima ehitusstrateegi

11.02.2016

Ehitusuudised.ee toob sel kevadel Eestisse ühe mõjukaima Ühendkuningriigi (UK) ehitusstrateegia arendaja ning elluviija Don Wardi Kes on Don Ward ja miks Ehitusuudised.ee ta Eestisse kutsus?… Loe edasi »

Uus seadus toob ehitussektorile võimalusi ja kohustusi

07.01.2016

Aasta algusest kehtima hakanud rohemajanduse seadus kohustab veelgi enam panustama energiasäästlikele lahendustele ja seda ka ehituses. Majandus ja Kommunikatsiooniminister Kristen Michali sõnul peavad ettevõtted tegema… Loe edasi »

Riigi suurprojekti ehituseleping sai allkirjad

24.11.2015

Täna allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu summas 73,9… Loe edasi »