Uudised

Selgus Fahle Parki uue hoone arhitektuurikonkursi võitja

08.10.2023

  Tallinna Fahle Parki arendaja Fausto Capitali korraldatud arhitektuurikonkurssi lõplik võitja Tartu mnt 86B kõrghoone ehitamiseks on selgunud. Võitjaks osutus arhitektuuribüroo LUMIA ja KINO Maastikuarhitektide… Loe edasi »

Rohesertifikaadiga tunnustatud hooned on tulnud, et jääda: kolm selle teekonna läbi käinud ettevõtet jagavad kogemusi

08.01.2023

Aina rohkem leidub Eesti büroohooneid ja ehitisi, millel on energiatõhusese sertifikaat. Miks selle populaarsus viimastel aastatel kasvanud on ja kuidas taotlemise protsess täpselt välja näeb?… Loe edasi »

Aado Kivi: ehitust tabab tsunami, kuid läheme sellest läbi

15.11.2022

Hiljuti 30 aasta juubelit tähistanud ASi Tartu Ehitus kauaaegne juht Aado Kivi on ettevõtet juhtinud läbi mitme kriisi ning loodab kuldaväärt meeskonna ja aastate jooksul… Loe edasi »

Aasta betoonehitis on Tallinna sadama kruiisiterminal

31.03.2022

Tänasel betoonipäeval kuulutati välja konkursi „Aasta betoonehitis 2021” võitjad. Aasta betoonehitis 2021 – Tallinna sadama kruiisiterminal. Konkursi peaauhind, arhitektuur – Salto AB OÜ (Maarja Kask,… Loe edasi »

Esmalt kannatavad peatöövõtjad, seejärel hakkab alltöövõtjatel raske

03.06.2020

Majanduskriis hakkab vaikselt ehitusturule kohale jõudma. Nõudluse vähenemist näitavad nii hinnaküsimiste langus kui ka otsustega viivitamine, ütleb Maru Ehituse tütarettevõtte Maru THM ja Maru THM… Loe edasi »

Maakri kvartali ehitusel aitas betooni valada “elevant”

27.01.2020

Aasta ehitusprojektiks kuulutatud ja ka Aasta betoonehitiseks kandideeriv Maakri kvartal koosneb täiesti uutest kõrghoonetest ja rekonstrueeritud muinsuskaitsealustest ehitistest, pakkudes ehitajale mitmeid tehnilisi ja logistilisi väljakutseid…. Loe edasi »

Balti suurima andmekeskuse ehitushanke võitis Merko

07.01.2020

Eile sõlmiti Merko Ehitus kontserni kuuluva Merko Ehitus Eesti AS ja MCF Group Estonia OÜ vahel leping andmekeskuse kompleksi esimese etapi rajamiseks Saue vallas, Harjumaal…. Loe edasi »

Värvikeskuste Grupp vahetas nime

18.10.2018

Värvikeskuste Grupp hakkas kandma ärinime Karl Bilder OÜ ning tegutsema kaubamärgi all Karl Bilder. Ettevõtte juhi Olle Saare Saare selgitas,, et kuna juba pikka aega… Loe edasi »

Ehituses tõotab tulla ajaloo parim aasta

24.07.2018

2018. aasta tõotab tulla Eesti ehitusturul ajaloo edukaim, sedastab Äripäeva raadio saade “Arvude taga”. Kui hästi ehitajatel läheb ja kuidas on ehitushind muutunud, sellest räägivad… Loe edasi »

Ehitusvaldkonna ettevõtjatel tuleb hakata erialast pädevust tõendama

04.12.2017

Uue määruse kohaselt lähevad ehitusvaldkonna ettevõtjad järgmisest aastast järk-järgult üle kutsepõhisele pädevuse tõendamisele. Kui praegu on ettevõtja kvalifikatsiooni tõendamine lubatud ka erialast haridust ja töökogemust… Loe edasi »