Uudised

Selgus Fahle Parki uue hoone arhitektuurikonkursi võitja

08.10.2023

 

Tallinna Fahle Parki arendaja Fausto Capitali korraldatud arhitektuurikonkurssi lõplik võitja Tartu mnt 86B kõrghoone ehitamiseks on selgunud. Võitjaks osutus arhitektuuribüroo LUMIA ja KINO Maastikuarhitektide töö “Portaal”.

Konkursi võitja „Portaal“ sobib suurepäraselt ajaloolise Fahle Parki üldise kontseptsiooniga ja sellest saab väärikas maamärk ühes linna tähtsaimas sõlmpunktis, seisab pressiteates.

„Portaal“ valiti võidutööks ühehäälselt ning ehitustöödega on plaanis algust teha 2025. aastal, kohe peale projekteerimist ja ehitusloa väljastamist. Kavandatav hoone tuleb 14korruseline, millele lisandub kaks maa-alust korrust ja see toob kinnisvara turule juurde ligi 10 000 ruutmeetrit A-klassi büroopinda. Hoone vaheseinu on võimalik nihutada ning muuta büroopindade suurusi ja ruumiplaneeringut.

„PORTAAL“ on pilku püüdev ja hakkab silma jõuliselt liigendatud, dünaamilise arhitektuuriga, mis paistab esimesel hetkel nagu virna laotud merekonteinerid. Hoone energiatõhusale klaasfassaadile lisavad liigendatust vertikaalsed messingu toonis klaasfassaadi liistud,“ kirjeldab Fausto Capitali üks osanikke Kenneth Karpov hoonet.

Hoone sobib Fahle kvartali ajaloolisse industriaalsesse keskkonda ja liiklusmagistraali vahetusse lähedusse. Lisaks pilkupüüdvale arhitektuurile ja keskkonda sobitumisele, oli arhitektidele suureks väljakutseks hoone muutmine Euroopas juhtiva rohemärgise BREEAMi „Outstanding“-sertifikaadi nõuetele vastavaks. „BREEAM märgise saamiseks tuleb valmistuda juba ideekavandi staadiumis ja see tagab hoonele hiljem keskkonnasõbralikkuse, tervisliku sisekliima, rohke haljastuse kasutamise ja palju muid eeliseid,“ rääkis Fausto Capitali projekteerimisvaldkonna juht Priidu Lokk.

Kavandatava hoone esimesel korrusel on tänavaruumi suunas avatud kohvik ja poed, ülejäänud korrustel on terrassidega bürood.

Allikas: www.ehitusuudised.ee