Uudised

KIK: lauslollus ei lõppe homme

05.12.2013

Eesti ehitusturul on olukordi, kus on tegemist lauslollusega, ütles Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) juht Veiko Kaufmann.

Eile Ehituskonverentsil esinedes märkis Kaufmann, et meie ehitusturul esineb lauslollusi. „Ma ei ütle, et homme, aga see lauslollus ei tule kindlasti meie majast,“ vastas Kaufmann konverentsi osaleja küsimusele.

Publikus istunud alltöövõtja tõi näite olukorrast, kus tal tuli asfaldikate teele panna vaid paariks kuuks, pärast seda võeti kate üles ning pandi uuesti. Töö tellijaks olnud KIKi toetuse saaja, põhjendanud alltöövõtjale, et tegemist on KIKi nõuetega.Kaufmann märkis, et toetuse saajad kipuvadki tihti oma laiskusest KIKi seljataha pugema, ent tegelikult tuleb amet mõistlike ettepanekute korral ikka vastu. Ta eeldas, et kirjeldatud olukorras oli tegemist toetuse saaja viitsimatusega KIKiga suhelda.

„Meil on käed-jalad seotud küll, aga rumalusi me ei soosi ja püüame tervet mõistust kasutada. Teedeehitus oli õnnetu näide, aga on ka positiivseid näiteid olnud,“ hindas Kaufmann.

Ta märkis, et KIK koolitab toetuse saajaid, nõustab ja annab infot, et hankedokumente korralikult koostada.

Allikas: www.ehitusuudised.ee