Uudised

Hiinlased printisid 10 betoonmaja 24 tunniga

17.04.2014

3D printimine on hoogustanud reaalseid ja tuntavaid muutusi  ehitusturul. Pole kaua aega möödas, kui maailmale tutvustati katsetusi majade printimisel. Hiina ehitusettevõte viis idee reaalselt ellu.

Hiina ettevõte WinSun Decoration Engineering CO printis 10 maja, kasutades selleks uuesti ringlusesse võetud materjale, vahendab Businessinsaider.

See pole esimene katse majade printimisel. Varem on sellega tegelenud California ülikooli teadurid. Samuti on 3D majade printimisega tegeletud ka Hollandis, kuid sealne tehnoloogia näeb välja plastist telliste väljaprinitmisena, mis hiljem pannakse kokku nagu LEGO.

Hiinas aga alustati majade printimisega juba platsil kohapeal, kus valmisprintitud elemendid kokku monteeriti. Betoonelemendid valmistati taaskasutatud materjalidest ja tööstusjäätmetest. Valminud majade mõõteteks on  150 meetrit pikk, 10 meetrit lai ning kõrgus 6 meetrit. Maja ehitusmaksumuseks on arvestatud 4800 dollarit.

Maja printer on valmistatud Hiinas kohapeal. VinSun Decoration Engineering CO tegevdirektori Ma Yihe sõnul on uus meetod keskkonnasõbralik ning loomulikult kulutõhus.