Uudised

Ehitusuudised soovitab: Kiired võtted ehitustootlikkuse tõstmiseks

21.01.2014

Eelmisel aastal viis Ehitusuudised.ee pilootprojektina läbi praktilise töötoa, kus tutvustati kiireid ja tulemuslikke võtteid, kuidas muuta ehitusettevõte kasumlikumaks. Sel poolaastal toimub töötuba vaid kahel korral. Registreerimine on avatud.

Läbi praktiliste harjutuste ja olukordade simulatsioonide tutvustame juhtimise vahendid ja -tehnikaid, kuidas avastada ning välja juurida ressursse raiskavaid tegevusi kogu otsuste ahelas ning töö korraldamises ehituses. Ehitaja meistriklassis toome välja parimad praktikad nii ehitus- kui ka kõrvalsektoritest.

Töötoas:
– tehakse praktiliselt läbi erinevaid juhtimistehnikaid, mis annavad kiireid tulemusi ressursse raiskavate tegurite leidmisel;
– anname praktilisi näpunäiteid, kuidas kasvatada väärtustloovate tegevuste hulka ning eemaldada mitteväärtust loovaid tegevusi;
– juhendame, kuidas suurendada ettevõtte ka meeskonna paindlikkust muutustele;
– anname juhiseid, kuidas juhtida tulemuslikumalt protsesside kasumlikkust ilma suuremate rahaliste investeeringuteta.

Töötuba kokku pannes lähtusime põhimõttest, et iga osaleja saaks läbitud tehnikaid koheselt oma ettevõttes rakendada.Ehituse töötuba viib läbi Eestis üks efektiivsuse ning kasumlikkuse juhtimise tunnustatuim ekspert Jari Kukkonen. Jaril on rohkem kui 20 aastat rahvusvahelist kogemust ettevõtjana, juhina, juhtimiskonsultandina ja koolitajana. Rahvuselt on Jari soomlane, ent Eestis elanuna valdab suurepäraselt eesti keelt.

Jari on tegelenud nii tootmis- kui ka ehitussektori ettevõtetega, ning aidanud Eestis ja Soomes tegutsevaid ettevõtteid jõuda kahjumist kasumisse.

Kohale on oodatud ehitussektori ettevõtete juhid koos oma ettevõtte osakondade juhtide ja projektjuhtidega. Meistriklassis tehakse praktiliselt läbi erinevaid juhtimistehnikaid, mis annavad kiireid tulemusi ressursse raiskavate tegurite leidmisel, aitavad neist hoiduda ning juhtida tulemuslikumalt protsesside kasumlikkust. Meistriklassi osalejate arv on piiratud.

Algus kell 10.00 ja lõpp kell 13.30.

Mida käsitleme veel ehitaja praktilises töötoas:

– kiired ebaefektiivsuse leidmise meetodid ja tehnikad
– 8 peamist ressursse raiskavat tegurit ehituses
– ehitusprotsessi kaardistus pakkumusest teostuseni – millised etapid loovad väärtust?
– väärtusvoo kaardistamise tehnikad
– kuidas ehitusprotsessidesse väärtust lisada?

Töötuba koosneb erinevatest praktilistest ülesannetest, probleemide lahenduste väljatöötamistest ning erinevate juhtimistehnikate harjutamisest.

Allikas: www.ehitusuudised.ee