Uudised

Ehitusklubi: kuidas vähendada raiskamist ehituses?

27.12.2012

22. jaanuaril kutsuvad Ehitusuudised.ee ja EA Reng 2013. aasta esimesse ehitusklubisse, kus räägime lähemalt kuidas tõsta ehitusprojektide professionaalsust ning vähenda raha raiskavaid tegevusi ehituses.

Ehitamise all mõeldakse sageli vaid ehitamist õige klassikalisemas tähenduses. Ent ehitusprotsess ei alga platsilt, vaid põhjaliku ettevalmistusega, sest ehitamise ajal on ehitusplats samaaegselt logistikakeskus, ladu, töötajate ja tööde juhtimiskeskus jne. Seda kõike toetab professionaalsed infomudelid ja ajaliselt täpne kommunikatsioon. Ehitise infomudeli loomine on tellija, projekteerija ja ehitaja murranguline koostöö-vahend-platvorm-süsteem, mitte pelgalt uus tarkvara või tehnoloogia, mis aitab välistada tegevusi, mis väärtust ei loo.

Ehitusuudised.ee-l on hea meel kutsuda kõiki 22. jaanuaril toimuvasse ehitusklubisse kõiki ehitusfirmade juhte, projektijuhte, arhitekte, tellijaid, projekteerijaid ja insenenre, kes väärtustavad ehituses professionaalsust ja selle arendamist.

Ehitusklubis tuleb juttu täpsemalt just ettevalmistavast faasist, mis mängib olulist rolli kogu ehitusprotsessi juhtimisel. Juttu tuleb BIMist, 3D ja ka 4D projekteerimisest. 4D on just meetod, mis lisaks tavapärasele 3D mudelile on integreeritud kogu ehitusprotsessi juhtimisega ning on abiks kogu ehituse logistika juhtimisel. Ehitusklubis kuulete näiteid Ragn Sellsi tootmishoone ning Narva Elektrijaama projektidest.

Allikas: www.ehitusuudised.ee