Uudised

Ehitusettevõtja: Venemaa sõnumitesse tuleb suhtuda rahulikult

08.04.2013

Igasse Venemaalt tulevasse sõnumisse ei peaks suhtuma kui valesse ja negatiivsesse, soovitas Venemaal tegutseva ehitusfirma ASi Irest Ehitus juht ja omanik Rein Kiudsoo.

“Iga kord on eestlastel midagi kommenteerida igale Venemaa ütlusele,” märkis Kiudsoo. “Iga kord otsitakse neist sõnumitest mingit viga ja häda. Tuleks rahulikult suhtuda, ei ole vaja kogu aeg igale ütlusele kohe reageerida ja vastata,” andis ta nõu meie poliitikutele.

Irest Ehitus tegutseb Venemaal 2001. aastast. Kiudsoo andmeil moodustasid firma mullusest käibest 90 protsenti tööd Venemaal. “Sel aastal võib see tõusta isegi sajale protsendile,” lisas ta.“Vaadates, kui aktiivselt tegutsevad Soome firmad Venemaal, siis kindlasti mahuks idaturule ka palju rohkem Eesti firmasid ja Eesti kaupa, ning võidaks kogu Eesti majandus,” ütles Kiudsoo.

Reedel Peterburis Läänemeremaade Nõukogu tippkohtumise raames toimunud peaminister Andrus Ansipi kohtumine Venemaa peaministri Dmitri Medvedeviga laabus sõbralikult – teravaid teemasid üles ei võetud.

Kohtumise järel antud intervjuus ütles Ansip, et mõlemad pooled on huvitatud kahe riigi kauplemist takistavate probleemide kõrvaldamisest, kuid et liiga suuri illusioone ta Vene turu suhtes ei hellita. Eesti põhiturg on Euroopa Liit.

Allikas: www.ehitusuudised.ee