Uudised

Ehitus kasvas teises kvartalis aastaga kümnendiku

29.08.2011

Statistikaameti teatel ehitasid Eesti ehitusettevõtted käesoleva aasta teises kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11 protsenti rohkem.Teises kvartalis ehitati omal jõul 388 miljoni euro eest – hooneid 228 ja rajatisi 160 miljoni euro eest. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes suurenes hoonete ehitamine 12 ja rajatiste ehitamine 11 protsenti.

Kui viimastel aastatel on ehitusturgu vedanud põhiliselt taristuobjektide ehitus, siis nüüd on hoonete energiasäästlikkuse tõstmiseks eraldatud renoveerimistoetuste abil hakanud elavnema ka hoonete ehitus.

Välisturul tegutsevate Eesti ehitusettevõtete ehitusmaht suurenes eelmise aasta II kvartaliga võrreldes neljandiku võrra. Sealne kasv tulenes hooneehitustöödest. Välisriikidesse tehtud ehitusmahtude osatähtsus kogu ehitusmahus oli tänavu II kvartalis 12 protsenti.

Ehitisregistri andmeil lubati tänavu II kvartalis kasutusse 406 uut eluruumi, mis on ligi viiendik rohkem kui aasta varem samal ajal. Üle poole valminud eluruumidest asus ühepere-, kahepere või ridaelamus. Eluruumi keskmine suurus oli 130 ruutmeetrit, mis on viimaste aastate üks kõrgemaid näitajaid. Enim uusi eluruume valmis Tallinna lähiümbruse valdades.

Vaatamata tarbija hinnatundlikkusele on nõudlus hea asukoha ja kvaliteediga eluruumide järele kasvanud. Tänavu II kvartalis väljastati ehitusluba 727 eluruumi ehitamiseks, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi poole võrra enam. Eelistatuim elamutüüp oli ühepereelamu.

Kasutusse lubati 173 mitteelamut kasuliku pinnaga 82 000 ruutmeetrit. Enim lisandus uut kaubandus-, põllumajandus- ja laohoonepinda. Eelmise aasta II kvartaliga võrreldes vähenes nii kasutusse lubatud mitteelamute pind kui ka kubatuur.

Allikas: www.e24.ee