Uudised

Ehitajad ootavad suvelt kasvu. Kriisi ei paista

30.05.2012

Suvehooaeg tähendab tavaliselt ehitusturu elavnemist. Ehitusmaterjalide märkimisväärsest kallinemisest hoolimata on tänavu paljudel ehitajatel käed-jalad tööd täis ning nad on sunnitud mõnele kliendile isegi ära ütlema.

Kuidas hooaeg algab?

GENNAD I MIHHAILOV
Aldevara OÜ juhataja

Tegelen sanitaartehnika ja sanitaartehniliste töödega. Võib eeldada, et suvel tuleb elavnemine, kuid praegu ei ole veel midagi muutunud peale selle, et tekkis lootus ja inimesed hakkasid küsima. Hea juba seegi, et tuntakse huvi. Talvel oli kõik täitsa vaikne. Võrreldes aastatagusega on tööd umbes 15–20% rohkem, kuigi samas järgus on tõusnud ka materjalide ja sanitaartehnika hinnad.

JURI JURKOVSKI
Solbel OÜ juhataja

Mina arvan, et tõus on olemas. Paljudest tellimustest tuleb isegi ära öelda. Minu suveprognoos on optimistlik: tuleb veel suurem elavnemine. Ehitusmaterjalide kallinemise tõttu on tegutsemine võrreldes mullusega muutunud raskemaks. Eriti morjendavad hangete ebaprofessionaalsed hinnad. Paljud hanked lõpetatakse, kuna omavalitsustes istuvad ebaprofessionaalsed töötajad, kes ei suuda turu olukorda objektiivselt hinnata. Parem olnuks hange kaotada kui valmistuda selleks 2–3 nädalat ette ning siis saada teada, et see lõpetati.

VALERI IVANOV
Ehitern OÜ juhataja

Ida-Virumaal on elavnemist tunda. Võrreldes mullusega ning talveperioodiga isegi märkimisväärset elavnemist. Aastaga on ehitusmaterjalid kallinenud 15–20% võrra, kuid kehtivad erinevad reklaamikampaaniad, allahindlused. Spetsialistidega on probleeme. Kutsume meie ehitajaid Soomest ja Euroopast tagasi. Usun, et siin saab sama palju teenida. Seoses Narva kanalisatsiooni ja veevarustuse rekonstrueerimisega on meil järgmisel kolmel aastal väga palju tööd. Varsti lastakse ka uus võitehas käiku – kui läheb hästi, siis algab veel ühe võitehase ehitamine. Nii et lähimal 3–5 aastal ei ole Ida-Virumaa ehitusturul kohe kindlasti mõõna tulemas.

Tatjana Merkulova
Nadeža Widder

Allikas: www.ehitusuudised.ee